КАЛИТЕА

Објект сместен во близина на паркот во Калитеа, во мирен дел од градот. Во близина на апартманите се наоѓаат мини-маркети, таверни и кафулиња. Апартманите се наоѓаат на високо приземје и се оддалечени 450 метри од плажа. Апартманите се едноспални, односно располагаат со две пространи соби од кои во едната соба се наоѓа и комплетно опремена кујна, тоалет со две крпи по легло, ТВ, WI-FI, клима уред (користењето е вклучено во цената) и тераси.

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ СО ПРЕВОЗ...

ТЕРМИН :

1/3 апп

1/4 апп

1/5 апп

27.05-03.06

69 €

79€

89€

03.06-10.06

89 €

99€

109€

10.06-17.06

119 €

129€

139€

17.06-24.06

139€

149€

159€

24.06-01.07

149€

159€

169€

01.07-08.07

159€

169€

179€

08.07-15.07

169€

179€

189€

15.07-22.07

179€

189€

199€

22.07-29.07

189€

199€

209€

29.07-05.08

219€

229€

239€

05.08-12.08

219€

229€

239€

12.08-19.08

209€

219€

229€

19.08-26.08

199€

209€

219€

26.08-02.09

169€

179€

189€

02.09-09.09

149€

159€

169€

09.09-16.09

119€

129€

139€

16.09-23.09

89€

99€

109€

23.09-30.09

69€

79€

89€

 

Цени:

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица за 7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз,

по курс од 1€ = 61.8 ден

 • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 12€ од вкупната цена по лице

 

Сместување: 

 • Трето, четврто и петто лице како и деца 2-12 год. имаат бесплатно сместување, плаќаат само превоз 12€
 • Во апартманите дозволно е сместување на лица, согласно бројот на кревети

 

Попусти:

 • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини 
 • 20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ
 • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10% за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата воАПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

Превоз:

 • Секоја недела поаѓање од Битола во 06:00 час. враќање во 14:30 час.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 12€ по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување
 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи.
 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.
 • Од 2018 година во Грција се воведе туристичка такса која гостите ќе ја плаќаат директно во сместувачките капацитети. Износот на туристичката такса e 0,5 € - 1 € по соба на ден во зависност од категоризацијата на објектот

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот
 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.
 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.
 • Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.
 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.
 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставниците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.

 

МАПА ОД ВИЛАТА

 

ВЕРЗИЈА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ