Хотел St. George Ski & Spa 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна соба

 

(2+0)

Двокреветно студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

Двокреветна соба

I - кат

(2+0)

Двокреветно студио

I - кат

(2+1)

Едноспален апартман

I – кат

 (2+2)

Двоспален апартман

I - кат

(4+2) 

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-20.12

27.5€

31€

33.5€

30€

26.5€

30€

32€

26.5€

21.12-27.12

34€

35.5€

42.5€

33.5€

32€

34.5€

40€

31.5€

28.12-02.01

(мин. 5ноќи)

65.5€

69€

73.5€

62€

63€

68€

71.5€

60€

03.01-10.01

41.5€

45€

50.5€

43€

40€

43.5€

48.5€

41.5€

11.01-26.01

34€

35.5€

42.5€

33.5€

32€

34.5€

40€

31.5€

27.01-11.02

41.5€

45€

50.5€

43€

40€

43.5€

48.5€

41.5€

12.02-05.03

34€

35.5€

42.5€

33.5€

32€

34.5€

40€

31.5€

06.03-30.04

27.5€

31€

33.5€

30€

26.5€

30€

32€

26.5€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација: Хотелот се наоѓа на тивко и мирно место во квартал Глазне на неколку минути од почетната станица на Гондолата.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, бар, ресторан, продавница за сувенири, градина, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, Wi-Fi, купатило со туш/када, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, фитнес центар, внатрешен базен, масажи, џакузи, парна бања, сауна, фризерски услуги, билијард, пинг-понг.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          внатрешен базен со минерална вода , сауна, арома сауна, парна бања, џакузи, WiFi во целиот хотел,детски клуб, транфер до ски лифтот.  Вечерите вклучуваат пијалоци - вода, безалкохолни пијалоци (postmix), локално  вино.

 

ДОПЛАТИ:

-          Туристичка такса по лице на ден  - 1€

-          Дете до 1.99 год. - бесплатно

-          1 во дете од 2-11,99г. плаќа 50%

-          2 ро дете од 2-11,99г. плаќа 9€

-          1 дете од  6-11,99г.  на редовно легло со 1 возрасен  плаќа 70%

-          2 деца 6-11,99 со 1 возрасен - секое дете плаќа 50%

-          Возрасен на дополнително легло плаќа 70%

-          Свечена Божиќна вечера - 37€, CHD 4-12.99 -25€ / не е задолжителна

-          Новогодишна вечера - 80€, CHD 4-12.99 – 46€. ЗАДОЛЖИТЕЛНА.

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          20 % за резервации до 31/10, платени 50 % до 05/11

-          15 % за резервации до 30/11, платени 50 % до 05/12

Останатите 50 % да бидат доплатени 10 дена пред пристигнување.

ЕКСТРА за мин. 7 ноќи 15 % за престој до 27/12, помеѓу 11/01-26/01 и од 12.02 до крај на сезоната.

Екстра попустите не се комбинираат со попустите за рани резервации