ХАЛКИДИКИ - КАСАНДРА

 

Хотелот на располагање има 38 двокреветни и трокреветни соби и на гостите им нуди пријатна релаксирачка атмосфера со убаво уреден двор, базен со посебна детска секција, бар покрај базенот, лежалки и чадори покрај базенот бесплатни за користење, рецепција, паркинг. Хотелот е на само 100м од море / плажа, за чие користење гостите добиваат бесплатно мини лежалки и чадор од рецепција (на барање / предмет на расположливост). Хотелските соби се комплетно опремени со сопствена бања, клима уред, ТВ, фен, мини фрижидер, балкон со поглед кон море и кон базен.

 

Термин

ЦЕНА

28.05 - 04.06

159

04.06 - 11.06

189

11.06 - 18.06

219

18.06 - 25.06

239

25.06 - 02.07

249

02.07 - 09.07

259

09.07 - 16.07

269

16.07 - 23.07

279

23.07 - 30.07

279

30.07 - 06.08

279

06.08 - 13.08

279

13.08 - 20.08

279

20.08 - 27.08

259

27.08 - 03.09

229

03.09 - 10.09

189

10.09 - 17.09

159

17.09 - 24.09

139

 

ЦЕНИ

  • Се дадени по лице за минимум две платежни лица, за 7 ноќевања, на база полупансион (појадок шведска маса и вечера-според дневно мени) по курс од 1€ = 61.8 ден 

 

СМЕСТУВАЊЕ

  • DBL (2+0): Еден брачен или 2 единечни кревети, без можност за дополнителен лежај. Максимум сместување на 2 возрасни лица и едно бебе под 2год.
  • DBL (2+1): Еден брачен или 2 единечни кревети, со можност за дополнителен лежај. Максимум сместување во соба е 3 возрасни лица или 2 возрасни и едно дете до 11.99год.
  • 1 дете 0–11.99год – БЕСПЛАТНО (во DBL 2+1)
  • 3 возрасен (12+год) – 20% ПОПУСТ (во DBL 2+1)

 

ПОПУСТИ

  • За резервација на 2 последователни аранжмани (14ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман

 

НАПОМЕНА

  • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
  • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
  • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжман

 

ОВОЈ АРАНЖМАНА Е ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА АСА ТУР