КАЛИТЕА

Објект сместен во близина на строгиот центар на Калитеа, во мирен дел, до првата пешачка зона и на 300 метри од плажа. Вилата располага со студија комплетно опремени со кујна (со комплетен прибор за лица согласно бројот на легла + аспиратор, фрижидер), тоалет, балкон (масичка со столчиња), ТВ, клима уред (користењето е вклучено во цената) и Wi-Fi интернет.

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ СО ПРЕВОЗ...

ТЕРМИН :

1/2 стд

1/3 стд

1/4 стд

27.05 - 03.06

59 €

64 €

74 €

03.06 - 10.06

79 €

84 €

94 €

10.06 - 17.06

109 €

114 €

124 €

17.06 - 24.06

129 €

134 €

144 €

24.06 - 01.07

139 €

144 €

154 €

01.07 - 08.07

149 €

154 €

164 €

08.07 - 15.07

159 €

164 €

174 €

15.07 - 22.07

169 €

174 €

184 €

22.07 - 29.07

189 €

194 €

204 €

29.07 - 05.08

209 €

214 €

224 €

05.08 - 12.08

209 €

214 €

224 €

12.08 - 19.08

199 €

204 €

214 €

19.08 - 26.08

189 €

194 €

204 €

26.08 - 02.09

159 €

164 €

174 €

02.09 - 09.09

129 €

134 €

144 €

09.09 - 16.09

99 €

104 €

114 €

16.09 - 23.09

79 €

84 €

94 €

23.09 - 30.09

59 €

64 €

74 €

 

Цени:

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица за  7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден
  • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 12€ од вкупната цена по лице

 

Сместување:

 • Трето и четврто лице како и деца 2-12 год. имаат бесплатно сместување, плаќаат само превоз 12€
 • Во студијата можат да се сместат онолку лица колку што има кревети

 

Попусти:

 • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини 
 • 20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ
 • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10% за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата воАПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

Превоз:

 • Секоја недела поаѓање од Битола во 06:00 час. враќање во 14:30 час.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 12€ по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување
 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи
 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода
 • Од 2018 година во Грција се воведе туристичка такса која гостите ќе ја плаќаат директно во сместувачките капацитети. Износот на туристичката такса e 0,5 € - 1 € по соба на ден во зависност од категоризацијата на објектот

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот
 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.
 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.
 • Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.
 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.
 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставниците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.

 

МАПА ОД ВИЛАТА

 

ВЕРЗИЈА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ