ХАЛКИДИКИ - ХАНИОТИ

 

 

Објект сместен во центарот на Ханиоти, на 250 метри од плажа. Околу вилата се наоѓаат бројни кафулиња и таверни, маркети. Објектот располага со студија со комплетно опремена кујна, тоалет, ТВ, клима уред и тераси, како и апартмани со комплетно опремена кујна и дневна соба, одделена од две засебни спални соби, тоалет, ТВ, клима уред, балкони. 

 

 

ТЕРМИН :

1/2 стд

1/4 апп

1/5 апп

1/6 апп

28.05 - 04.06

49 €

79 €

89 €

99 €

04.06 - 11.06

69 €

99 €

109 €

119 €

11.06 - 18.06

99 €

119 €

129 €

139 €

18.06 - 25.06

129 €

149 €

159 €

169 €

25.06 - 02.07

139 €

179 €

189 €

199 €

02.07 - 09.07

149 €

199 €

209 €

219 €

09.07 - 16.07

159 €

219 €

229 €

239 €

16.07 - 23.07

169 €

239 €

249 €

259 €

23.07 - 30.07

179 €

249 €

259 €

269 €

30.07 - 06.08

209 €

259 €

269 €

279 €

06.08 - 13.08

209 €

269 €

279 €

289 €

13.08 - 20.08

199 €

269 €

279 €

289 €

20.08 - 27.08

189 €

249 €

259 €

269 €

27.08 - 03.09

159 €

189 €

199 €

209 €

03.09 - 10.09

139 €

159 €

169 €

179 €

10.09 - 17.09

99 €

129 €

139 €

149 €

17.09 - 24.09

69 €

99 €

109 €

119 €

24.09 - 01.10

49 €

79 €

89 €

99 €

ЦЕНИ

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица за 7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден
  • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 12€ од вкупната цена по лице

 

СМЕСТУВАЊЕ

 • Трето, четврто, петто и шесто лице како и деца 2-12 год. бесплатно сместување, плаќа само превоз 12€
 • Користење на клима уред бесплатно
 • Во студијата или апартманите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети

 

ПОПУСТИ

 • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини
 • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10% за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

ПРЕВОЗ

 • Секоја недела поаѓање од Битола во 06:00 час. враќање во 15:00 час. локално време
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 12€ по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

НАПОМЕНА

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжман

 

ВЕРЗИЈА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ