Комплекс Панорама 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Минимален престој

Двокреветна соба

 

(2+0)

Двокреветно

Студио

 

(2+2)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

 

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

08.12-21.12

2 ноќи

25€

26€

27€

27€

22.12-28.12

3 ноќи

32€

33€

34€

34€

29.12-02.01

5 ноќи

59€

60€

62€

62€

03.01-11.01

3 ноќи

32€

33€

34€

34€

12.01-01.02

2 ноќи

31€

32€

34€

34€

02.02-16.02

3 ноќи

32€

33€

34€

34€

17.02-01.03

2 ноќи

31€

32€

33€

33€

02.03-15.03

2 ноќи

25€

26€

27€

27€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 750 м од жичарницата

Во близина на хотел Св. Иван Рилски,  Хотелот располага со ресторан, лоби бар, таверна, конференциска сала, спа центар.

СПА Центар : сауна, парна бања, џакузи, релакс зона, фитнес

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

Во цената е вклучено : појадок и вечера, чаша вино/пиво и минерална вода за време на вечерата, користење на внатрешен базен, детско катче, интернет.

 

ДОПЛАТИ:

-          Деца до 5.99 год. – бесплатно

-          Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50 % попуст

-          Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – Бесплатно

-          Возрасен на дополнително легло – 25% попуст

-          За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

-          Доплата за новогодишна вечера : возрасен 70€, дете 35€

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          25% попуст за резервација и уплата до 15.09.2018

-          20% попуст за резервација и уплата до 15.10.2018

-          15% попуст за резервација и уплата до 15.11.2018

-          10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2018

 

БОНУСИ :

15 % попуст за повеќе од  7 ноќевања – важи за период на престој : 01.10-21.12.2018 / 12.01-01.02.2019 / 17.02-31.10.2019

( Попустите за рана резервација се комбинираат со бонус попуст)