St. George Palace 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветно студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

Троспален

апартман

 

(6+2)

УСЛУГА

Наем

Наем

Наем

Наем

14.12-20.12

24.5€

32€

20€

19€

21.12-28.12

31.5€

38.5€

23.5€

24.5€

29.12-01.01

54€

67.5€

40.5€

33.5€

02.01-17.01

31.5€

38.5€

23.5€

24.5€

18.01-23.02

35.5€

43€

31€

27€

24.02-03.03

31.5€

38.5€

23.5€

24.5€

04.03-06.04

24.5€

32€

20€

19€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација: Хотелот се наоѓа на 800м до Гондолата.

Општи информации: Хотелот е елегантен комплекс со 4* ае наоѓа на почетокот на националниот парк Пирин.

Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, Wi-Fi, купатило со туш/када, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, фитнес центар, внатрешен базен, масажи, џакузи, парна бања, сауна, билијард

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

Затворен базен, сауна, Џакузи, парна бања, фитнес, Wi-fi во целиот комплекс, превоз до ски лифт, паркинг

 

ДОПЛАТИ:

-          Туристичка такса 1 € на ден по лице

-          Доплата за појадок за возрасни 5€ , деца 4-11,99 - 50%

-          Доплата за полупансион за возрасни 14€, деца 4-11,99 – 50 %

-          Деца до 3,99 – бесплатно

-          Новогодишна вечера- 85€, Деца 4-11,99 – 45€ - Задолжително

-          Божиќна вечера на 24.12.  – 25€ , Деца 4-11,99 -15€ - Задолжително

-          Свечена божиќна вечера на 25.12.  – 44€, Деца 4-11,99 -24€ - Задолжително

-          Целосни уплати за новогодишниот период до 04.12.2018

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15 % за резервации до 31/10/2018 и целосно платени до 05/11/2018

-          10 % за резервации до 30/11/2018 и целосно платени до 04/12/2018

-          ЕКСТРА валидни  за престој во периоди 14/12-28/12; 02/01-17/01/2019 и 24/02-06/04/2019

-          Минимум 7 ноќи - 1 вечер гратис; минумум 11 ноќи – 2 ноќи гратис

-          ЕКСТРА не се комбинираат со попусти за рани резерваци