Хотел Пирин Голф и СПА 5*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна соба

стандард

(2+1)

Двокреветна соба

супериор

(2+2)

Јуниор

апартман

 

(2+1)

Апартман

делукс

 

(4+1)

Двокреветна соба

стандард

(2+1)

Двокреветна соба

супериор

(2+2)

Јуниор

апартман

 

(2+1)

Апартман

делукс

 

(4+1)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Недела-Четврок

37€

65€

50€

58.5€

42.5€

73.5€

57.5€

54€

Петок-Сабота

46€

81.5€

62.5€

60.5€

53€

92€

71.5€

67.5€

Цените важат за следниот период: 01.12.2018 – 20.12.2018 или 07.01.2019 – 05.03.2019 год.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна соба

стандард

(2+1)

Двокреветна соба

супериор

(2+2)

Јуниор

апартман

 

(2+1)

Апартман

делукс

 

(4+1)

Двокреветна соба

стандард

(2+1)

Двокреветна соба

супериор

(2+2)

Јуниор

апартман

 

(2+1)

Апартман

делукс

 

(4+1)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

мин. 3 ноќи

32.5€

56.5€

43.5€

42.5€

37.5€

64.5€

49€

47€

мин. 5 ноќи

30€

53€

41€

39.5€

34.5€

60€

45.5€

44€

Цените важат за следниот период: 01.12.2018 – 20.12.2018 или 07.01.2019 – 05.03.2019 год.

 

ЗА ХОТЕЛОТ:  

Локација: Хотелот "Пирин Голф и Спа" е најновиот хотел со 5* во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско.

Капацитет : Во склоп на ресортот има голем број модерно уредени соби, студија и апартмани од различна категорија.

Услуги : Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви, паркинг Голф клуб, јавање коњи, тенис и многу повеќе.

Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          ноќевање,појадок/вечера на шведска маса, чај и кафе во соба,користење на термалната зона во Спа центарот,отворен и затворен базен,повеќе видови на сауни и парни бањи,  ледена фонтана, трансфер до гондолата , ски опрема (ски, обувки, штеки) од понеделник до петок, сув пакет при резервации на HB и др. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Деца до 7 год. бесплатно во собата на родителите. Бебешко креветче - бесплатно

-          Еден возрасен и едно дете до 7г. /неполни/ како еднокреветна

-          Деца од 7 до 14 год./неполни/ на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана

-          деца од 7 -14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 6 евра за појадок , 14 евра за полупансион

-          возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 12 евра за ноќевање со појадок и 25 евра полупансион

-          Така посочените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. Празници

-          Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)