ХАЛКИДИКИ / СИТОНИЈА / ГЕРАКИНИ

Е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики.  На почетокот на вториот крак – Ситонија, Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Медитеран и боровата шума која ја прекрива планината Холомонтас, ги задоволуваат сите услови за прекрасен одмор. Прекрасните плажи , идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор.  Неколкуте хотелски ресорти кои го красат овој медитерански бисер нудат избор за сечиј вкус. За актуелната овогодишна сезона, избравме да Ви го претставиме познатиот и реновиран хотел во Геракини.

Хотелот се наоѓа на 3км од  Геракини и на само 150м оддалеченост од долгата песочна плажа. Во својот мал но убаво уреден двор нуди можност за одмор и релаксација, прекрасен базен покрај кој гостите можат бесплатно да користат лежалки и чадори. Хотелските содржини вклучуваат ресторан, интернет, бар покрај базен. Реновираните соби се опремени со сопствена бања, клима уред, ТВ и нудат можност за сместување до 3 лица

Песочна плажа на 150м од хотелот.

Термин

DBL (2+1)

поглед на градина

DBL (2+1)

Поглед на море

28.05 - 04.06

159

165

04.06 - 11.06

179

185

11.06 - 18.06

209

215

18.06 - 25.06

219

225

25.06 - 02.07

239

245

02.07 - 09.07

249

255

09.07 - 16.07

259

265

16.07 - 23.07

269

279

23.07 - 30.07

269

279

30.07 - 06.08

269

279

06.08 - 13.08

269

279

13.08 - 20.08

269

279

20.08 - 27.08

249

259

27.08 - 03.09

219

225

03.09 - 10.09

179

185

10.09 - 17.09

149

155

17.09 - 24.09

129

135

 

ЦЕНИ

  • Се дадени по лице за минимум две платежни лица, за 7 ноќевања, на база полупансион (појадок и вечера) по курс од 1€ = 61.8 ден 

 

СМЕСТУВАЊЕ

  • DBL (2+1): Стандардните соби располагаат со еден брачен или 2 единечни кревети и еден дополнителен лежај со помали димензии (70х180 цм). Максимум сместување се 3 возрасни лица и едно дете под 6 год кое би делело лежај со возрасните.
  • 1 дете до 11.99год – БЕСПЛАТНО
  • 3 возрасен (12+год) – 30% ПОПУСТ

 

ПОПУСТИ

  • За резервација на 2 последователни аранжмани (14ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман

 

НАПОМЕНА

  • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
  • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
  • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжман