Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна соба

топла врска

 

(2+1)

Двокреветна

студио

нема топла врска

(2+1)

Едноспален апартман

нема топла врска

(2+2)

Двокреветна соба

топла врска

 

(2+1)

Двокреветно

студио

нема топла врска

(2+1)

Едноспален апартман

нема топла врска

(2+2)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-26.12

34€

34.5€

41.5€

46€

46€

53€

27.12-02.01

71€

72€

79.5€

83€

83€

91€

03.01-13.01

41€

41.5€

49€

53€

53€

60€

14.01-24.01

34€

34.5€

41.5€

46€

46€

53€

25.01-24.02

41€

41.5€

49€

53€

53€

60€

25.02-31.03

34€

34.5€

41.5€

46€

46€

53€

  

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација: Хотелот се наоѓа на околу 15 минути пеш од центарот на Банско и на кратка дистанца од гондолата. Самата локација на хотелот дава панорамна глетка кон трите околни планини Пирин, Рила и Родопите како и импресивна глетка кон Банско.

Општи информации: Хотелот располага со рецепција, 2 ресторана, сервис за пеглање и перење, мини-маркет, продавница за сувенири, 3 конференциски сали, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, мини-бар/фрижидер/кујна, греење, купатило со туш/када, фен, наметки и папучи, козметички сет, тераса.

Спорт и забава: СПA центар, внатрешен базен, детско катче, фитнес центар, сауна, инфраред сауна, парна бања, зона за релаксирање, терапии, масажи, солариум, билијард, пинг-понг, јавање коњи, екскурзии.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          сместување со појадок или и со вечера , користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, ледена соба, релакс соба, фитнес, трансфер до ски лифтот 

 

ДОПЛАТИ:

-          Туристичка такса 1 еур по лице на ден

-          Новогодишна Свечена вечера со богата програма – 108 еур, деца – 50% задолжителна

-          Свечена Божиќна вечера со програма – 34 еур, деца – 50% - не е задолжителна

-          Деца до 5,99 год имаат седиште во ресторанот но за нив не е уклучено детско мени

-          Доплата за подземен паркинг 5 еур на ден

-          Миленичиња се дозволени во апартмансиот дел - 20 евра по престој

-          Доплата за делукс соба/студио/апартман 16 еур на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :  

Период на престој 01/12-26/12/2018 и од 14/01-31/03/2019

-20 % за резервации направени до 30/09 и 50% платени до 26/10/2018

-15 % за резервации направени до 16/11 и 50% платени до 26/11/2018

 

Период на престој 28/12/2018-12/01/2019

- 15 % за резервации направени до 30/09 и 50% платени до 26/10/2018, остатокот најдоцна до 28/11/2018

-10 % за резервации направени до 16/11 и 100% платени до 28/11/2018

 

ПОПУСТОТ ЗА РАНИ РЕЗЕВАЦИИ НЕ ВАЖИ ЗА НОВОГОДИШНИТЕ И БОЖИЌНИТЕ ВЕЧЕРИ

 

ЕКСТРА ПОПУСТИ:

7=6  10=9  14=12 - ВАЖИ ЗА ПЕРИОД на престој 01/12-26/12 и од 03/01-31/03/2019

Попустите се комбинираат со екстра попустите само во ниска сезона.

Бесплатната ноќ е секогаш на најниската цена.