Хотел Гардениа 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна соба

стандард

(2+1)

Двокреветна соба

економи

(2+0)

Двокреветна соба

делукс

(2+2)

Двокреветна соба

со балкун

(2+1)

Двокреветна соба

стандард

(2+1)

Двокреветна соба

економи

(2+0)

Двокреветна соба

делукс

(2+2)

Двокреветна соба

со балкун

(2+1)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-20.12

21€

19.5€

33€

24€

28€

26.5€

39.5€

31€

21.12-28.12

23€

21.5€

35.5€

26€

32€

30€

44.5€

35€

29.12-01.01

-€

-€

-€

-€

-€

-€

-€

-€

02.01-28.02

34.5€

32€

45€

39€

43€

41€

53.5€

47.5€

01.03-10.03

23€

21.5€

35.5€

26€

32€

30€

44.5€

35€

11.03-31.03

21€

19.5€

33€

24€

28€

26.5€

39.5€

31€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација: 100м од центарот на Банско, 900м од Гондолата

Капацитет: 81 стандардна соба, 4 двокреветни лукс соби, 3 фамилијарни соби и 1 претседателски апартман.

Хотелски содржини: 2 ресторани (A-La-carte и бугарски национален ресторан), внатрешен базен со посебен дел за деца, фитнес, масажа, SPA центар, салон за убавина, солариум, џакузи, сауна, турска бања, доктор, интернет кафе, Wi-Fi во лоби бар, остава за скии, конференциска сала, перална, сеф, shuttle бус до Гондола...

Опременост на собите: клима уред, сателитска ТВ, телефон, мини бар, сеф, интернет (кабловски), тоалет, фен.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          појадок и вечера (шведска маса), користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, џакузи, фитнес, соба за ски опрема, трансфер до ски лифтот, интернет во хотлот или собит, детски клуб 3 часа/дневно, бебешко креветче. Паркинг обезбеден - ограничен број места. 

 

ДОПЛАТИ:

-          1 во дете до 6,99 г. со 2-ца возрасни ( стандард, со балкон, делукс )   - бесплатно

-          2 ро дете до 6,99 г. со 2-ца возрасни во ДБЛ делукс  плаќа  30%

-          1-во дете од 7-13,99г. на дополнително легло во ДБЛ (стандард, со балкон, делукс) плаќа 50%

-          2-ро дете од 7 - 13,99г. на дополнително легло во ДБЛ делукс плаќа 50%

-          едно дете од 7-13,99г. + 1 возрасен во ДБЛ стандард /економи плаќа 70%

-          две деца од 7-13,99г. + 1 возрасен плаќаат 50% секое

-          возрасен на дополнително легло плаќа 70%

-          Туристичка такса 1 еур по лице на ден и за возрасни и за деца над 2 години

-          Новогодишна Свечена Вечера во Механа Кукери:

  • Второ ниво 65 € , деца од 7 – 14 год. – 50 % ( задолжително )
  • Прво ниво 95 € деца од 7 – 14 год. – 45 €  ( задолжително )
  • деца до 6,99 г. со Гала вечера 35 евра или само стол – БЕСПЛАТНО

-          Божиќна Свечена Вечера – 30 € , деца од 7 – 14 год. – 50 % ( задолжително )

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

- 15% попуст за резервации до 30/09 и уплата до 05/10

- 10% попуст за резервации до 31/10 и уплата до 05/11

- 5% попуст за резервации до 30/11 и уплата до 05/12

 

ЕКСТРА ПОПУСТИ

 валидни за престој помеѓу 01.12-20.12.2018 и после 13.01.2019:  7 = 6, 14=12 (последната ноќ е гратис)

ЕКСТРА ПОПУСТИТЕ  НЕ СЕ КОМБИНИРААТ СО ПОПУСТИТЕ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ.