ЛИМЕНАРИЈА

 

 

Apart & Hotel Ralitsa всушност претставува, специфичен објект за одмор во Лименарија. Лоциран во првата линија покрај синото море, овој хотел располага и со поголем број на соби и студија за сместување на своите гости. Во неговиот состав покрај единиците за сместување, објектот брои и мало лоби со рецепција, како и ресторан со дополнителни услуги за исхрана на заинтереираните гости. Основното сместување во студија од годинешнава понуда, им овозможува на нашите гости организација на комфорен одмор со сопствена или пак ресторанска исхрана во зависнот од нивниот избор. Близината на плажата и центарот на градот, се секако дополнителен императив за нив.


ТЕРМИН :

Ноќи

1/2+1

поглед на градина

1/2+1

поглед на море

03.06-10.06

7

209 €

215 €

10.06-17.06

7

229 €

235 €

17.06-24.06

7

259 €

265 €

24.06-01.07

7

279 €

285 €

01.07-10.07

9

359 €

369 €

10.07-19.07

9

389 €

399 €

19.07-28.07

9

399 €

409 €

28.07-06.08

9

409 €

419 €

06.08-15.08

9

409 €

419 €

15.08-24.08

9

399 €

409 €

24.08-02.09

9

369 €

379 €

02.09-09.09

7

219 €

225 €

09.09-16.09

7

189 €

195 €

16.09-23.09

7

169 €

175 €

23.09-30.09

7

159 €

165 €

 

ЦЕНИ

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица, за 7 или 9 ноќевања, со вклучен автобуски и бродски превоз на база полупансион (појадок и вечера) по курс од 1€ = 61.8 ден
 • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 35€ од вкупната цена по лице

 

СМЕСТУВАЊЕ

 • Деца 2-12 год. бесплатно сместување, плаќа само превоз 35€
 • Трето возрасно лице плаќа 70% од цената во табелата
 • Користење на клима уред е со доплата од 3€ на ден
 • Во студијата или апартманите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети

 

ПОПУСТИ

 • За резервација на 2 последователни аранжмани (14ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман

РАН БУКИНГ (Резервации до 20.02.2017):

 • 20% ПОПУСТ (термини во ЈУНИ & СЕПТЕМВРИ )
 • 15% ПОПУСТ (термини во ЈУЛИ & АВГУСТ)

 

ПРЕВОЗ

 • Поаѓање од Битола според термините во табелата, во 04:00 час. враќање во 14:00 час. локално време
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски и бродски превоз на наведените термини изнесува 35€ по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен доколку користи аранжман

 

НАПОМЕНА

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжман

 

ВЕРЗИЈА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ