ТАСОС - ЛИМЕНАРИЈА

 

Објект сместен на сама плажа, на 20м од хотел Агали, на место од каде со кратка прошетка покрај море се стигнува до плажите Металиа, Стелакис и Трипити. Во својот склоп има апартмани за 4, 5 и 6 лица, кои имаат комплетно опремена кујна во одделна просторија, тоалет, балкони со директен поглед на море, ТВ, Wi-Fi и клима уред (со дневна доплата од 5€).  

 

ТЕРМИН :

Ноќи

1/4 апп

1/5 апп

1/6 апп

03.06-10.06

7

159 €

169 €

179 €

10.06-17.06

7

179 €

189 €

199 €

17.06-24.06

7

189 €

199 €

209 €

24.06-01.07

7

209 €

219 €

229 €

01.07-10.07

9

279 €

289 €

299 €

10.07-19.07

9

299 €

309 €

319 €

19.07-28.07

9

319 €

329 €

339 €

28.07-06.08

9

339 €

349 €

359 €

06.08-15.08

9

339 €

349 €

359 €

15.08-24.08

9

339 €

349 €

359 €

24.08-02.09

9

319 €

329 €

339 €

02.09-09.09

7

219 €

229 €

239 €

09.09-16.09

7

189 €

199 €

209 €

16.09-23.09

7

159 €

169 €

179 €

23.09-30.09

7

149 €

159 €

169 €

 

ЦЕНИ

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица, за 7 или 9 ноќевања, со вклучен автобуски и бродски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден
 • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 35€ од вкупната цена по лице.

 

СМЕСТУВАЊЕ

 • Трето, четврто, петто и шесто лице како и деца 2-12 год. бесплатно сместување, плаќа само превоз 35€
 • Користење на клима уред е со доплата од 5€ на ден
 • Во апартманите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети

 

ПОПУСТИ

 • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини
 • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10% за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

ПРЕВОЗ

 • Поаѓање од Битола според термините во табелата, во 04:00 час. враќање во 14:00 час. локално време
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски и бродски превоз на наведените термини изнесува 35€ по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

НАПОМЕНА

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжман

 

ВЕРЗИЈА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ