Хотел PORTO MATINA– МЕТАМОРФОЗИ

Metamorfosi е мало место со околу петстотини жители, кое се наоѓа на западниот дел од полуостровот Ситониа. Уште при самиот влез во местото, туристите ги пречекуваат високите борови кои со своите сенки го затскриваат сонцето кое од спротивната страна на морето ги грее неговите плажи и паркови. Со многу внимание и труд низ изминатите години, неговите жители успеале на ова приморско село да му обезбедат епитет на вистински туристички бисер. Неговите угостителски и сместувачки капацитети сосема коректно ја надополнуваат севкупната слика на туризмот на Халкидики. За актуелната овогодишна сезона, избравме да Ви ги претставиме познатите хотели во Метаморфози, кои со својата понуда и услуга веќе го имаат придобиено вниманието на нашите туристи.

Хотелот се наоѓа на самото крајбрежје на Метаморфози, на прва линија од песочна плажа опремена со лежалки и чадори за сонце. Хотелот на располагање на своите гости им нуди: убаво уреден зелен двор за одмор и релаксација, игралиште за деца, лежалки и чадори на плажа кои се со доплата, бар покрај плажа, ресторан во кој се служат локални специјалитети и се организират традиционална грчка вечер со традиционална музика. Во хотелот се дозволени домашни миленици до 10 kg. Дополнителни содржини кои хотелот ги има на располагање за гостите сеф, пинг – понг,  бежичен интернет, паркинг. Комфорно уредените соби се опремени со сопствена бања, TV, клима уред- чие користење е вклучено во цената, фрижидер и балкони со поглед на море. Собите може да сместат максимум 3 возрасни лица и 1 дете до 11.99год во DBL 2+2, односно 2 возрасни и 1 дете до 11.99год во DBL 2+1. Хотелот е лоциран на сопствена плажа, 100m од центарот на градот

Термин

DBL

(2+1 / 2+2)

 

28.05 - 04.06

169

04.06 - 11.06

199

11.06 - 18.06

229

18.06 - 25.06

249

25.06 - 02.07

279

02.07 - 09.07

299

09.07 - 16.07

309

16.07 - 23.07

319

23.07 - 30.07

319

30.07 - 06.08

319

06.08 - 13.08

319

13.08 - 20.08

319

20.08 - 27.08

299

27.08 - 03.09

239

03.09 - 10.09

189

10.09 - 17.09

159

17.09 - 24.09

139

ЦЕНИ

  • Се дадени по лице за минимум две платежни лица, за 7 ноќевања, на база полупансион (појадок и вечера) по курс од 1€ = 61.8 ден 

 

СМЕСТУВАЊЕ

  • DBL (2+1): Стандардните соби располагаат со еден брачен или 2 единечни кревети и еден дополнителен лежај со помали димензии (70х180 цм). Максимум сместување се 3 возрасни лица и едно дете под 6 год кое би делело лежај со возрасните.
  • 1 дете до 11.99год – БЕСПЛАТНО
  • 2 дете 0 – 11.99год – 50% ПОПУСТ во (DBL 2+2)
  • 3 возрасен (12+год) – 30% ПОПУСТ

 

ПОПУСТИ

  • За резервација на 2 последователни аранжмани (14ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман

 

НАПОМЕНА

  • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
  • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
  • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжман