Цените се дадени по лице во евра, во двокреветно студио и едноспален апартман цената е за две платежни лица, во едноспален апартман фамилијарен и двоспален апартман за четири лица цената е за четири платежни лица, за двоспален апартман за шест лица цената е за шест платежни лица, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветно

студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Едноспален апартман

фамилијарен

(4+0)

Двоспален апартман

за четири лиц

(4+1)

Двоспален апартман

за шест лица

(6+0)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

20.12-27.12

39€

43,5€

34,5€

39€

34,5€

28.12-02.01

74,5€

84€

63,5€

72€

61,5€

03.01-07.01

46,5€

51,5€

40,5€

46€

40€

08.01-17.01

34,5€

40€

32,5€

35,5€

31€

18.01-23.02

46,5€

51,5€

40,5€

46€

40€

 

ЗА ХОТЕЛОТ: 

Локација : Хотелот се наоѓа на 3 минути од Гондола лифтот.

Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, 2 ресторана, конференциска сала, сеф, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, фитнес центар, масажа, џакузи, сауна, инфраред сауна, турска бања, салон за убавина, детско игралиште, ски школо.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          внатрешен базен(8m/5m)со минерална вода (33-34C), џакузи, Финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, Турска бања, фитнес, ски гардеробер, трансфер до лифтот, WiFi во цел хотел, детска соба, паркинг. Во зима: 1 вечер пиано забава во лобито и жива музика во ресторанот. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Доплата за ручек возрасен 8€ и доплата за ручек дете - 6-11.99г. 6€

-          Возрасен на дополнително легло за период 22.12-28.12 и 12.02-25.02 плаќа 29€

-          Возрасен на дополнително легло за период 29.12-03.01 плаќа 48€

-          Возрасен на дополнително легло за период 04.01-11.02 плаќа 31€

-          Дете од 6-11.99г. на дополнително легло за период 22.12-28.12 и 12.02-25.02 плаќа 20€

-          Дете од 6-11.99г. на дополнително легло за период 29.12-03.01 плаќа 32€

-          Дете од 6-11.99г. на дополнително легло за период 04.01-11.02 плаќа 23€

-          Дете до  5.99 г. на дополнително легло БЕСПЛАТНО

-          Дете од  0-11,99г. на регуларно легло плаќа 80%

-          Новогодишна вечера - 80 евра, деца 6-11.99 – 40 евра – не е задолжителна

-          Божиќна вечера –35 евра, деца 6-11.99 - 23 евра – не е задолжителна

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15% за резервации направени до 31.10.2018 и платени до  05.11.2018

-          10% за резервации направени до 30.11.2018 и платени до 05.12.2018

БОНУСИ : 7=6, 11=10, 12=10 за доаѓања до 08.01-30.04.2019

*** ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ СО ЕКСТРА

Најевтината ноќ е бесплатна. Попустите со рани резервации се комбинираат со Екстра попустите.