Хотел Перун Лоџ 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветно студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

01.12-20.12

32€

33€

21.12-27.12

36€

38€

28.12-02.01

58€

69€

03.01-12.01

38€

40€

13.01-18.01

36€

38€

19.01-02.02

38€

40€

03.02-04.03

36€

38€

05.03-30.04

32€

33€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 350 м од жичарницата

Прекрасен хотел кој се наоѓа во срцето на Банско. Одличен за фамилијарен престој, како и за ски релаксација со пријателите. Располага со едноспални апартмани и студија .

Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала,

паркинг, гаража, детски кат, ски гардеробер.

СПА Центар : затворен базен, џакузи, фитнес, сауна, масажи, парна бања, турска бања

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет.

 

ДОПЛАТИ:

-          Дете до 4.99 год. на дополнително легло - бесплатно

-          Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло - 17€ на ден

-          Дете од 5-11.99 год. на редовно легло - 25% попуст

-          Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

-          Доплата за еднокреветна соба : 20€ на ден (важи за престој од 01.12-28.12.2018 и 13.01-20.04.2019)

-          Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : во основен ресторан - возрасни - 80€, дете - 40€ | во зимска градина - возрасни - 70€, дете - 35€

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Доплата за паркинг (на рецепција) - 9€ на ден.

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018 |

-          10% попуст за резервација до 30.11.2018

 

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-14.12.2018, 26.01-30.04.2019

(Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат)