Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна соба

(2+1)

Фамилијарна

соба

(2+2)

Едноспален

апартман

(2+2)

Двоспален апартман

(4+2)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

21.12-27-12

46€

46€

52€

42€

28.12-02.01 

57€

57€

63€

52€

03.01-10.01 

46€

46€

52€

42€

11.01-31.01 

32€

32€

38€

32€

01.02-28.02

34€

34€

40€

35€

01.03-25.03

32€

32€

38€

32€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:  

Ексклузивниот SPA Hotel EMERALD 4* се наоѓа на одлична локација, во строгиот нов центар на Банско и на само 100m од SKI Гондолата, со поглед кон планината и SKI терените. Располага со: двокреветни соби, опремени со ТВ со дигитални канали, гардеробер, 2 редовни и едно дополнително легло, купатило со када, фен за тело... апартмани со 1 и 2 спални со комплетно опремена кујна или вкупен капацитет од 450 легла. Хотелот располага со огромен лоби бар, каде гостите можат да уживаат во топлиот амбиент збогатен со бесплатните алкохолни и безалкохолни пијалоци како и со коктел на денот, основен ресторан каде се служи појадокот и вечерата како и бар  Moris. Голем модерен SPA центар, член нагрупацијата Victoria & SPA, опремен со затворен, затоплен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи... паркинг, SKI гардеробер за сопствена опрема

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-       внатрешен базен, џакузи, парна бања, сауна, сала, Wi-fi на рецепција. HB вклучува наливно вино, сокови и вода.

 

НАПОМЕНА:

-          Туристичка такса 1 € на ден по лице

-          Дете до 1,99 на дополнително легло – бесплатно, бебешко креветче со доплата 6 € на ден

-          Дете 2-12,99 на дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна/едноспален апартман плаќа 12 €

-          Дете 2-12,99 на регуларно легло во двокреветна/едноспален апартман плаќа 60%

-          Возрасен на дополнително легло во двокреветна/едноспален апартман плаќа 75%

-          Дете на регуларно легло во фамилијарна соба плаќа 50%

-          4-та возрасна особа во фамилијарна соба плаќа 75 %

-          Новогодишна свечена вечера 69 € - возрасни, деца 2-12,99 – 46 € - Задолжително

-          Бебешко креветче 5 € на ден

-          Сеф со доплата на рецепција

-          Wi-fi во собите со доплата 10 BGN на ден

-          Паркинг 12 BGN за кола на ден

-          Миленичиња не се дозволени.

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15% за резервација и уплата до 15.10.2018

-          10% за резервација и уплата до 15.11.2018

 

БОНУСИ : 7=6, 12=10, 14=12  Може да се комбинираат со попусти за рана резервација