Хотел Перун 4*

Локација : 350 м од жичарницата
По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости.
Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско.
Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :
10% за резервација и уплата до 31.10.2017
5% за резервација и уплата до 30.11.2017

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

01.02-21.02.2017

19.01-03.02.2018  

22.12-28.12.2017

29.12-

01.01.2018

Вид на сместување | Период на престој

09.01-18.01.2018

02.01-08.01.2018 

(мин.3 ноќевања) 

04.02-31.03.2018

Двокреветна соба - економи

2+1

31.00 €

38.00 €

46.00 €

72.00 €

Еднокреветна соба - економи

1

42.00 €

55.00 €

72.00 €

120.00 €

Двокреветна соба - без балкон

2+1

32.00 €

40.00 €

48.00 €

74.00 €

Еднокреветна соба - без балкон

1

44.00 €

58.00 €

74.00 €

125.00 €

Двокреветна соба - со балкон

2+1

35.00 €

42.00 €

50.00 €

77.00 €

Еднокреветна соба - со балкон

1

48.00 €

60.00 €

79.00 €

127.00 €

Јуниор сјуит

2+2

42.00 €

50.00 €

62.00 €

93.00 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на затоплен внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, интернет.

Дополнителни услови : 
Дете до 1.99 год. - бесплатно 
Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно 
Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - 50% попуст 
Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - 25% попуст 
Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит - бесплатно 
Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит - 50% попуст 
Возрасен на дополнително легло - 20% попуст 
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 75€, дете - 40€ 
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден