СИВИРИ

 

 

Хотелот Jenny се наоѓа на околу 150м. одалеченост од прекрасна песочна плажа, околу 50м. од центарот на Сивири. Во близина на хотелот се наоѓа автобуска станица и супер маркет. Хотелот располага со голем и уреден двор низ кој се распределени неколку сместувачки објекти со 37 соби. На гостите им е овозможено користење на базен, лежалки и чадори покрај базенот кои се бесплатни за користење, бар покрај базенот кој на гостите им нуди можност за освежување, рецепција, реновиран ресторан, бежичен интернет (wi-fi), паркинг… Хотелот особено го препорачуваме за фамилии со деца бидејќи располага со голема зелена површина и паркови, комотни соби, а морето е во непосредна близина. Сите соби се комплетно опремени со бања, Тв, интернет, клима уред и балкон со прекрасен поглед на градините или базенот. Располагаат со еден брачен лежај и два единечни кревети и може да сместат максимум 4 возрасни лица и едно дете под 6год (дели лежај со родители)

 

Термин

ЦЕНА

21.05 - 28.05

149

28.05 - 04.06

179

04.06 - 11.06

209

11.06 - 18.06

239

18.06 - 25.06

259

25.06 - 02.07

289

02.07 - 09.07

299

09.07 - 16.07

319

16.07 - 23.07

329

23.07 - 30.07

329

30.07 - 06.08

329

06.08 - 13.08

329

13.08 - 20.08

329

20.08 - 27.08

309

27.08 - 03.09

249

03.09 - 10.09

199

10.09 - 17.09

169

17.09 - 24.09

139

 

ЦЕНИ

  • Се дадени по лице за минимум две платежни лица, за 7 ноќевања, на база полупансион (појадок и вечера) по курс од 1€ = 61.8 ден

 

СМЕСТУВАЊЕ

  • 1 & 2 дете до 13.99год – БЕСПЛАТНО
  • 1 & 2 дете 14-15.99год – 70% ПОПУСТ
  • 3 дете 0-5.99год – БЕСПЛАТНО (дели лежај)
  • 3 & 4 возрасен (16+год) – 50% ПОПУСТ
  • Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети

 

ПОПУСТИ

  • За резервација на 2 последователни аранжмани (14ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман

 

НАПОМЕНА

  • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
  • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
  • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжман

 

ОВОЈ АРАНЖМАН Е ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА АСА ТУР