Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветно

студио

лукс

 (2+1)

Едноспален апартман

лукс

(2+1)

Едноспален апартман

делукс

(2+2)

Едноспален апартман

егзекутив

(2+2)

Двоспален

апартман

лукс

(4+1)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

01.12-19.12

35€

46€

55€

70€

51€

20.12-26.12

50€

58€

69€

84€

55€

27.12-02.01

86€

98€

108€

110€

106€

03.01-10.01

50€

58€

69€

84€

55€

11.01-20.01

42€

52€

63€

77€

54€

21.01-23.02

50€

58€

69€

84€

55€

24.02-03.03

42€

52€

63€

77€

54€

Доплата за полупансион : возрасен – 16€, дете (4-11.99 год.) – 10€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 10 мин. до жичарницата

Хотелот се наоѓа на почетокот на Банско од левата страна на реката Глазне

СПА Центар : солена соба, парна бања, џакузи, тушеви за масажа, фитнес центар, внатрешни био базени со 33С температура, базен со солена вода, соба за релаксација. 

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешени базени, солена соба, ледена соба, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детски кат, ски гардеробер, интернет. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Деца до 3.99 год. – бесплатно

-          Прво дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

-          Второ дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

-          Возрасен на дополнително легло – 40% попуст

-          За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

-          Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 130€, дете (4-11.99 год.)- 70€

-          Доплата за божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 50€, дете (4-11.99 год.)- 30€

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15% за резервација и уплата до 15.10.2018

-          10% за резервација и уплата до 30.11.2018

БОНУС ПОПУСТ : 10% попуст за мин. престој од 7 ноќевања во период од 11.01-20.01.2019

БОНУСИ : 7=6 / 14=12 за период на престој 17.02-06.04.2019

Попустите и бонусите не се комбинираат и не важат за доплатата за полупансион