Хотел Регнум 5*

Цените се дадени по лице во евра за минимум две платежни лица апартман, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

 2018 / 2019

Едноспален апартман

 (2+2)

Двоспален апартман

(4+2)

Второ дете до 10.99 на дополнително легло

Возрасен на дополнително легло

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-20.12

54,5€

46€

28€

32€

21.12-26.12

81,5€

69€

42€

46€

27.12-01.01

98,5€

90€

50€

56€

02.01-09.01

81,5€

69€

42€

46€

10.01-17.01

65€

53€

32€

39€

18.01-02.02

81,5€

69€

42€

46€

03.02-28.02

65€

53€

32€

39€

01.03-13.04

54,5€

46€

28€

32€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 400 м од жичарницата

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил.

Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала.

Регнум СПА Центар : масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам,

внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно

џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс соба, џакузи, детски кат, паркинг, интернет

          

ДОПЛАТИ:

-          Доплата за новогодишна вечера (задолжително) возрасни - 85€, дете (11-15.99) / 45€, дете (6-10.99) - 25€

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Две деца до 10.99 год. на допoлнително легло – БЕСПЛАТНО

-          Доплата за апартман со поглед на планина 5€ на ден

-          Доплата за делукс апартман 15€ на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          30% за резервација и уплата до 27.09.2018

-          20% за резервација и уплата до 31.10.2018


БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-02.01.2019)