КСАМИЛ - АЛБАНИЈА

 

 

Објект сместен на 80 метри од плажите Paradise и Lori во Ксамил, на место кое нуди убав поглед на морето, плажата и островите. Во својот склоп има студија и апартмани со една спална соба за 2, 3 и 4 лица, кои имаат комплетно опремена кујна, тоалет, балкони, ТВ, Wi-Fi и клима уред. Во убавиот двор на располагање е простор за седење и скара.    

 

ТЕРМИН :

1/2 стд

1/3 стд

1/4 стд

1/4 апп

03.06-10.06

49 €

   54 €

59 €

64 €

10.06-17.06

69 €

   74 €

79 €

84 €

17.06-24.06

79 €

   84 €

89 €

94 €

24.06-01.07

99 €

 104 €

109 €

114 €

01.07-08.07

119 €

 124 €

129 €

134 €

08.07-15.07

129 €

 134 €

139 €

144 €

15.07-22.07

139 €

 144 €

149 €

154 €

22.07-29.07

139 €

 144 €

149 €

154 €

29.07-05.08

139 €

 144 €

149 €

154 €

05.08-12.08

139 €

 144 €

149 €

154 €

12.08-19.08

139 €

 144 €

149 €

154 €

19.08-26.08

139 €

 144 €

149 €

154 €

26.08-02.09

129 €

 134 €

139 €

144 €

02.09-09.09

99 €

 104 €

109 €

114 €

09.09-16.09

79 €

   84 €

89 €

94 €

16.09-23.09

59 €

   64 €

69 €

74 €

23.09-30.09

39 €

   44 €

49 €

54 €

 

ЦЕНИ

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица, за 7 ноќевања/ 8 дена, со вклучен автобуски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден
 • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 25€ од вкупната цена по лице.

 

СМЕСТУВАЊЕ

 • Трето и четврто лице како и деца 2-12 год. бесплатно сместување, плаќа само превоз 25€
 • Користење на клима уред е бесплатно
 • Во студијата можат да се сместат онолку лица колку што има кревети

 

ПОПУСТИ

 • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини
 • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10% за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

ПРЕВОЗ

 • Секоa сабота поаѓање од Битола во 04:00 час. враќање во 13:30 час. локално време
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 25€ по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

НАПОМЕНА

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжман

 

ВЕРЗИЈА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ