ХОТЕЛ ЕЛЕГАНТ СПА 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Минимален

престој

Двокреветно

студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Едноспален апартман

фамилијарен

(4+0)

Двоспален апартман

за 4 лица

(4+2)

Двоспален апартман

за 6 лица

(6+0)

УСЛУГА

 

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

01.11-13.12

2 ноќи

16€

20€

15.5€

17€

15€

14.12-19.12

3 ноќи

16€

20€

15.5€

17€

15€

20.12-27.12

3 ноќи

32€

35.5€

27.5€

31€

27€

28.12-02.01

5 ноќи

63€

69€

57.5€

63.5€

55.5€

03.01-07.01

3 ноќи

38€

43.5€

32.5€

37.5€

32.5€

08.01-17.01

3 ноќи

26€

31.5€

24.5€

26.5€

32.5€

18.01-23.02

4 ноќи

38€

43.5€

32.5€

37.5€

32.5€

24.02-04.03

3 ноќи

38€

43.5€

32.5€

37.5€

32.5€

05.03-31.03

3 ноќи

26€

31.5€

24.5€

26.5€

32.5€

01.04-30.04

2 ноќи

16€

20€

15.5€

17€

15€

 

ЗА ХОТЕЛОТ: 

Локација: Хотелот се наоѓа на 3 минути од Гондола лифтот.

Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, 1 ресторант, конференциска сала, сеф, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, фитнес центар, масажа, џакузи, сауна, инфраред сауна, турска бања.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

Затворен базен (11м/7м) со минерална вода (33-34с), џакузи, Финска сауна, инфраред сауна, парна бања, Турска бања, фитнес, ски гардероба, трансфер до жичара, интернет во цел хотел, игротека,паркинг. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Доплата за ручек возрасен 9€ и доплата за ручек дете - 6-11.99г. 6€

-          Доплата за вечера возрасен 8€ и доплата за ручек дете - 6-11.99г. 6€

-          Дете до  5.99 г. на дополнително легло БЕСПЛАТНО

-          Дете од  0-11,99г. на регуларно легло плаќа 80%

-          Новогодишна вечера - 80€, деца 6-11.99 – 40€ – не е задолжителна

-          Божиќна вечера –35€, деца 6-11.99 - 25€– не е задолжителна

-          Домашни миленичиња 10€ на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

-          15 % за резервации направени до 31.10.2018 и целосно платени до 05.11.2018

-          10 % за резервации направени до 30.11.2018 и целосно платени до 05.12.2018       

 

ЕКСТРА

7=6 / 11=10 / 12=10 за сместувања во период 08.01-30.04.2019 Најевтината ноќ е бесплатна

Попустите со рани резервации се комбинираат со Екстра попустите.