ТАСОС - ЛИМЕНАРИЈА

 

Објект сместен во централниот дел на Лименарија, на 200м од плажата во Лименарија и 300м од една од најубавите плажи во тој дел на Тасос, плажата Металиа. Сместен на мирно место, со убава градина и сопствен бар во автентичен стил, во својот склоп има двокреветни и трокреветни студија, кои имаат комплетно опремена кујна, тоалет, балкони, ТВ, Wi-Fi и клима уред (со дневна доплата од 5€).  

 

ТЕРМИН :

Ноќи

1/2 стд

1/3 стд

03.06-10.06

7

99 €

109 €

10.06-17.06

7

119 €

129 €

17.06-24.06

7

129 €

139 €

24.06-01.07

7

139 €

149 €

01.07-10.07

9

179 €

189 €

10.07-19.07

9

189 €

199 €

19.07-28.07

9

209 €

219 €

28.07-06.08

9

219 €

229 €

06.08-15.08

9

219 €

229 €

15.08-24.08

9

199 €

209 €

24.08-02.09

9

199 €

209 €

02.09-09.09

7

139 €

149 €

09.09-16.09

7

129 €

139 €

16.09-23.09

7

109 €

119 €

23.09-30.09

7

99 €

109 €

 

ЦЕНИ

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица, за 7 или 9 ноќевања, со вклучен автобуски и бродски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден
 • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 35€ од вкупната цена по лице.

 

СМЕСТУВАЊЕ

 • Трето лице како и деца 2-12 год. бесплатно сместување, плаќа само превоз 35€
 • Користење на клима уред е со доплата од 5€ на ден
 • Во студијата можат да се сместат онолку лица колку што има кревети

 

ПОПУСТИ

 • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини
 • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10% за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

ПРЕВОЗ

 • Поаѓање од Битола според термините во табелата, во 04:00 час. враќање во 14:00 час. локално време
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски и бродски превоз на наведените термини изнесува 35€ по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

НАПОМЕНА

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената

Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжман

ВЕРЗИЈА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ