Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Минимален

престој

Двокреветна соба

 

(2+2)

Двокреветно

студио

 

(2+1)

Двокреветно студио

делукс

(2+1)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

 

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

01.12-21.12

3 ноќи

31€

33€

36€

40€

40€

22.12-26.12

3 ноќи

33€

36€

38€

42€

42€

27.12-03.01

5 ноќи

57€

60€

62€

67€

67€

04.01-28.02

5 ноќи

38€

40€

42€

45€

45€

01.03-30.04

3 ноќи

31€

33€

36€

40€

40€

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од станицата на гондолата, 20 минути од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, градина, конференциска сала, паркинг, подземна гаража.

Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, кујна/мини-бар, интернет, купатило со туш/када, фен, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, фитнес центар, масажи, терапии, детско игралиште, детски клуб, внатрешен базен со лежалки, скара, билијард, велосипедизам, паинтбол, екскурзии, јавање коњи.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          користење на базен, сауна, фитнес центар, парна бања

 

ДОПЛАТИ:

-          Дете до  3.99 г. на дополнително легло БЕСПЛАТНО

-          Дете од  0-11,99г. на регуларно легло плаќа 80%

-          Новогодишна вечера - 100 евра, деца 6-11.99 – 50 евра – не е задолжителна

-          Миленичиња до 5 кг. 6 € на ден

-          Туристичка такса 1 еур по лице на ден и за возрасни и за деца над 2 години

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

 

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

- 25 % попуст за резервации до 01/11/2018 и целосна уплата до 10/11/2018

- 20 % попуст за резервации до 01/12/2018 и целосна уплата до 10/12/2018

- 15 % попуст за резервации до 15/12/2018 и целосна уплата до 20/12/2018

 

ЕКСТРА ПОПУСТИ:  7 = 6, 14=12  важи за период на престој до 26/12 и после 03/01/2019

ЕКСТРА ПОПУСТИТЕ  НЕ СЕ КОМБИНИРААТ СО ПОПУСТИТЕ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ