МОРАИТИКА

Објект сместен во цетралниот дел на Мораитика, во близина на вила Bella Grecia, на 400 метри од плажата. Во близина на вилата се наоѓа пекара, маркети, убави ресторани. Во својот склоп има апартмани за 2, 3 и 4 лица, кои имаат комплетно опремена кујна во одделна просторија од спалните соби, тоалет, балкони, ТВ, Wi-Fi и клима уред (користењето е вклучено во цената).

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ СО ПРЕВОЗ...

ТЕРМИН :

Ноќи

1/2 апп

1/3 апп

1/4 апп

1/4 +1 апп

03.06 - 10.06

7

79

89

99

104

10.06 - 17.06

7

99

109

119

124

17.06 - 24.06

7

119

129

139

144

24.06 - 04.07

10

199

209

219

224

04.07 - 14.07

10

209

219

229

234

14.07 - 24.07

10

229

239

249

254

24.07 - 03.08

10

239

249

259

264

03.08 - 13.08

10

239

249

259

264

13.08 - 23.08

10

229

239

249

254

23.08 - 02.09

10

209

219

229

234

02.09 - 09.09

7

129

139

149

154

09.09 - 16.09

7

109

119

129

134

16.09 - 23.09

7

89

99  

109

114

23.09 - 30.09

7

79

89

99  

104

 

Цени:

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица, за 7 или 10 ноќевања, со вклучен автобуски и бродски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден 
 • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 35€ од вкупната цена по лице. 

 

Сместување: 

 • Трето и четврто лице како и деца 2-12 год. имаат бесплатно сместување, плаќаат само превоз 35€
 • Во студијата или апартманите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети

 

Попусти:

 • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини
 • 20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ
 • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10% за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата воАПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

Превоз:

 • Поаѓање од Битола според термините во табелата, во 04:00 час. враќање во 14:00 час.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски и бродски превоз на наведените термини изнесува 35€ по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување
 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи.
 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.
 • Од 2018 година во Грција ќе се воведе туристичка такса која гостите ќе ја плаќаат директно во сместувачките капацитети. Износот на туристичката такса ќе се објави од грчките власти на почетокот на годината.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот
 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.
 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.
 • Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.
 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.
 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставниците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.