ХАЛКИДИКИ - ПОЛИХРОНО

 

 

Објект сместен на левата страна од Полихроно, во мирен дел, на 220 метри од плажа. Во близина на вилата се наоѓаат таверни и мини-маркети. Вилата располага со апартмани со комплетно опремена кујна и дневна соба, одделена од две засебни спални соби, ТВ, клима уред, тоалет, балкони. “A” – категорија.

 

ТЕРМИН :

1/3 апп

1/4 апп

1/5 апп

28.05 - 04.06

69 €

79 €

89 €

04.06 - 11.06

89 €

99 €

109 €

11.06 - 18.06

109 €

119 €

129 €

18.06 - 25.06

139 €

149 €

159 €

25.06 - 02.07

169 €

179 €

189 €

02.07 - 09.07

189 €

199 €

209 €

09.07 - 16.07

209 €

219 €

229 €

16.07 - 23.07

229 €

239 €

249 €

23.07 - 30.07

239 €

249 €

259 €

30.07 - 06.08

249 €

259 €

269 €

06.08 - 13.08

259 €

269 €

279 €

13.08 - 20.08

259 €

269 €

279 €

20.08 - 27.08

239 €

249 €

259 €

27.08 - 03.09

179 €

189 €

199 €

03.09 - 10.09

149 €

159 €

169 €

10.09 - 17.09

119 €

129 €

139 €

17.09 - 24.09

89 €

99 €

109 €

24.09 - 01.10

69 €

79 €

89 €

 

ЦЕНИ

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица за 7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден
  • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 12€ од вкупната цена по лице

 

СМЕСТУВАЊЕ

 • Трето, четврто, петто и шесто лице како и деца 2-12 год. бесплатно сместување, плаќа само превоз 12€
 • Користење на клима уред бесплатно
 • Во апартманите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети

 

ПОПУСТИ

 • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини
 • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10% за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

ПРЕВОЗ

 • Секоја недела поаѓање од Битола во 06:00 час. враќање во 15:15 час. локално време
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 12€ по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

НАПОМЕНА

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжман

 

ВЕРЗИЈА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ