НИДРИ

RIGAS Apartments е одличен објект, лоциран во првата линија на Нидри. Од едната страна достапен преку главната улица во Нидри, а од другата страна со само триесет метри оддалеченост од убавата плажа, Ригас сосема сигурно ќе го заслужи вашето внимание. Во својот состав брои неколку студија за сместување и повеќе соби кои нудат хотелски тип на сместување. Исклучително добро организираниот сервис, како и близината до градските и летните содржини, овој објект го прават наинтересен во овогодишната понуда за Лефкада. Студијата се воглавно двокреветни или со помошно легло, а опремени се со сопствена мини кујна, ТВ, клима, тоалет и балкон. 

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА И ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ...

ТЕРМИН :

ноќи

1/2

соба

1/2+1

соба

1/2

студио

1/2+1

студио

превоз

возрасен

превоз

дете

19.05-26.05

7

69 €

73 €

90 € 

94 € 

55 € 

40 € 

26.05-02.06

7

87 €

92 €

112 € 

117 € 

55 €

40 €

02.06-09.06

7

106 €

114 €

140 €

146 €

55 €

40 €

09.06-16.06

7

124 €

131 €

161 €

168 €

55 €

40 €

16.06-23.06

7

143 €

151 €

185 €

193 €

55 €

40 €

23.06-30.06

7

164 €

174 €

212 €

222 €

55 €

40 €

30.06-09.07

9

242 €

257 €

314 €

328 €

55 €

40 €

09.07-18.07

9

279 €

295 €

360 €

377 €

55 €

40 €

18.07-27.07

9

306 €

324 €

396 €

414 €

55 €

40 €

27.07-05.08

9

337 €

357 €

436 €

456 €

55 €

40 €

05.08-14.08

9

337 €

357 €

436 €

456 €

55 €

40 €

14.08-23.08

9

337 €

357 €

436 €

456 €

55 €

40 €

23.08-01.09

9

281 €

297 €

363 €

380 €

55 €

40 €

01.09-08.09

7

182 €

193 €

236 €

246 €

55 €

40 €

08.09-15.09

7

152 €

161 €

197 €

205 €

55 €

40 €

15.09-22.09

7

122 €

129 €

157 €

164 €

55 €

40 €

22.09-29.09

7

97 €

103 €

126 €

132 €

55 €

40 €

 

Цените се дадени за сместување по соба и превоз по лице, во термини според табелата.

Поаѓање од Битола во 03:15 часот од пред Спортска сала.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Попусти и доплати:
- Употребата на клима уред во објектот е бесплатна (каде што е достапен)

- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

- Во собите во RIGAS достапна е заедничка кујна, и истата е бесплатна за користење
- За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.
- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување
 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи.
 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот
 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.
 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.
 • Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.
 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.
 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.