МАКАРСКА

 

Vila Jovic е лоцирана во резиденцијалниот дел на Макарска, на околу 350 метри од прекрасната плажа обиколена од борова шума. Собите се лоцирани на вториот и третиот кат, комплетно се опремени и располагаат со сопствен тоалет и кревети за две или три лица. Дел од собите немаат балкон. На располагање на гостите е заедничка кујна.

 

НАПОМЕНА:

- Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање од Скопје.

- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба/студио.    
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

 

ТЕРМИН :

Ноќи

1/2 + 1 соба

тwc балкон

1/2 соба

тwс без балкон

26.06-06.07

9

198 €

192 €

05.07-15.07

9

212 €

205 €

14.07-24.07

9

224 €

217 €

23.07-02.08

9

248 €

239 €

01.08-11.08

9

248 €

239 €

10.08-20.08

9

248 €

239 €

19.08-29.08

9

212 €

205 €

28.08-07.09

9

198 €

192 €

06.09-16.09

9

179 €

174 €

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

- Трето возрасно лице на дополнителен кревет: -15%.
- Дете 2-12 години на дополнителен кревет: -25%.
- Дете 0-2 години: бесплатно
- Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица
- Доплата за 9 полупансиони (појадок и вечера) во ресторан  130 EUR / 65 EUR за деца 2-12 год., (со резервација)
- Употреба на клима уред, се доплатува во објектот (каде што е достапно)


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Сместување во двокреветни соби (со сопствен тоалет) или студио (со тоалет и кујна) на база 9 ноќевања 
- Употреба на заедничка кујна е вклучена во цена на собите (не важи за собите во Villa Matijasevic)
- Организација и реализација на аранжманот

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

- Туристичка такса: 9 EUR по лице,   4,5 EUR за лица од 12-18 год. и бесплатно за деца до 12 год.
- Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)

 

ЗАБЕЛЕШКИ: 

- За патување со сопствен превоз цената се намалува за 30 EUR по лице
- Само превоз (автобус)  90 €  (за деца 2-12год  45 €) 
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници