ХАЛКИДИКИ - КАЛИТЕА

 

 

Објект сместен во блзина на строгиот центар на Калитеа, во мирен дел, до првата пешачка зона и на 300m од плажа. Вилата располага со студија комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер), тоалет, балкон (масичка со столчиња), ТВ, клима уред и Wi-Fi интернет. А” - категорија.

 

ТЕРМИН :

1/2 стд

1/3 стд

1/4 стд

28.05 - 04.06

59 €

64 €

74 €

04.06 - 11.06

79 €

84 €

94 €

11.06 - 18.06

109 €

114 €

124 €

18.06 - 25.06

129 €

134 €

144 €

25.06 - 02.07

139 €

144 €

154 €

02.07 - 09.07

149 €

154 €

164 €

09.07 - 16.07

159 €

164 €

174 €

16.07 - 23.07

169 €

174 €

184 €

23.07 - 30.07

179 €

184 €

194 €

30.07 - 06.08

209 €

214 €

224 €

06.08 - 13.08

209 €

214 €

224 €

13.08 - 20.08

199 €

204 €

214 €

20.08 - 27.08

189 €

194 €

204 €

27.08 - 03.09

159 €

164 €

174 €

03.09 - 10.09

139 €

144 €

154 €

10.09 - 17.09

109 €

114 €

124 €

17.09 - 24.09

79 €

84 €

94 €

24.09 - 01.10

59 €

64 €

74 €

             

ЦЕНИ

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица за 7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден
  • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 12€ од вкупната цена по лице

 

СМЕСТУВАЊЕ

 • Трето и четврто лице како и деца 2-12 год. бесплатно сместување, плаќа само превоз 12€
 • Користење на клима уред е бесплатно
 • Во студијата можат да се сместат онолку лица колку што има кревети

 

ПОПУСТИ

 • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини
 • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10% за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

ПРЕВОЗ

 • Секоја недела поаѓање од Битола во 06:00 час. враќање во 15:30 час. локално време
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 12€ по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

НАПОМЕНА

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжман


ВЕРЗИЈА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ