Хотел Мариа Антоанета 3*

Цените се дадени по лице во евра, цените за двокреветните соби се дадени по две платежни лица, цените за двоспалните апартмани се дадени по четири платежни лица, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна соба

 

(2+0)

Јуниор сјуит

соба

 

(2+1)

Јуниор сјуит студио

 

(2+1)

Едноспален апартман

без кујна

(2+2)

Едноспален апартман

со кујна

(2+2)

Двоспален апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

01.12-15.12

23€

24€

25€

28€

29€

28€

16.12-28.12

26€

28€

29€

31€

32€

31€

29.12-01.01

56€

60€

61€

63€

64€

62€

02.01-06.01

31€

32€

33€

36€

37€

35€

07.01-18.01

23€

24€

25€

28€

29€

28€

19.01-05.03

26€

28€

29€

31€

32€

31€

ЗА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН ДОПЛАТА ОД 8€ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌЕВАЊЕ ЗА ВОЗРАСЕН

4€ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌЕВАЊЕ ЗА ДЕТЕ ОД 6 ДО 11.99 ГОД.

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација: 200 м од жичарницата

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на почетната станица на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед.

Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер.

СПА Центар: внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, турска бања, масажи и спа процедури.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

- транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг. 

 

ДОПЛАТИ:

- Деца до 5.99 год. - бесплатно

- Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло - бесплатно

- Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст

- Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - плаќа целосна сума

- Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

- За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

- Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни - 60€, дете од 6-11.99 год.- 30€

- Доплата за подземен паркинг - 10€ на ден (се плаќа на рецепција)

- Доплата за бебешко креветче - 5€ на ден (се плаќа на рецепција)

- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

- Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:

25% за резервација и уплата до 31.10.2018  

20% за резервација и уплата до 30.11.2018 

15% за резервација и уплата до 21.12.2018 

 

БОНУСИ:

6=5, 7=6 за период на престој 01.12-31.03.2019 (не се комбинира со попуст за рана резервација)