ХАЛКИДИКИ - КАСАНДРА

 

Хотелот има прекрасна поставеност на песочната плажа во Фурка, што овозможува за идеален одмор покрај море и прекрасни слики од зајдисона. Располага со стандардни двокреветни / трикреветни соби како и фамилијарни соби. Голем дел од собите нудат поглед кон плажата и моретo или кон базенот. На располагање на гостите има базен со лежалки кои се бесплатни за користење и бар покрај базенот. Лежалките на плажа се со доплата или бесплатни за користење со пијалок. Хотелските соби се опремени со сопствена бања, балкон, сат. ТВ, клима уред (чие користење е вклучено во цена), мини бар, фен, телефон.

 

Термин

DBL (2+1)

FAMILY (2+2)

28.05 - 04.06

169

199

04.06 - 11.06

209

259

11.06 - 18.06

239

299

18.06 - 25.06

259

319

25.06 - 02.07

289

349

02.07 - 09.07

299

369

09.07 - 16.07

319

399

16.07 - 23.07

329

419

23.07 - 30.07

329

419

30.07 - 06.08

329

419

06.08 - 13.08

329

419

13.08 - 20.08

329

419

20.08 - 27.08

309

389

27.08 - 03.09

249

299

03.09 - 10.09

199

249

10.09 - 17.09

169

199

17.09 - 24.09

139

159

 

ЦЕНИ

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица, за 7 ноќевања, на база полупансион (појадок и вечера шведска маса) по курс од 1€ = 61.8 ден 

 

СМЕСТУВАЊЕ

 • DBL (2+1): Стандардните соби располагаат со еден брачен или 2 единечни кревети и еден дополнителен лежај со помали димензии (70х180 цм). Максимум сместување се 3 возрасни лица и едно дете под 6год кое би делело лежај со возрасните.
 • FAMILY (2/2): Фамилијарните соби се поголеми и покомотни во споредба со стандардните, идеални за фамилии со деца. Имаат еден тоалет и две одвоени соби, едната со брачен лежај а другата со два стандардни кревети. Во овие соби со прекрасен поглед кон морето може да се сместат максимум 4 возрасни лица и едно дете до 5.99год. (дели лежај).
 • 1 дете до 13.99год – БЕСПЛАТНО
 • 1 дете 14-15.99год – 70% ПОПУСТ
 • 2 дете 0-5.99год – БЕСПЛАТНО (дели лежај)
 • 3 возрасен (16+год) – 50% ПОПУСТ

 

ПОПУСТИ

 • За резервација на 2 последователни аранжмани (14ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман

 

НАПОМЕНА

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжмани
ОВОЈ АРАНЖМАН Е ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА АСА ТУРС