ТАСОС - ЛИМЕНАРИЈА

Локација: Хотелот се наоѓа на плажата во Лименарија на 100 м од центарот.

Хотелски содржини: ресторан, кафе, интернет.

Сместување: 24 соби, сите соби се опремени со тоалет, фрижидер, балкон, клима, ТВ.

Плажа: песочна

Услуга: полупансион (појадок и вечера)

 

- Цените се однесуваат за лице, во соба според табелата и за минимум престој од 7, 8 или 9 ноќевања и услуга - полупансион (појадок и вечера)
- Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)
- За резервација во хотелите е потребна уплата од минимум 50% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 20 дена пред почетокот на хотелските услуги.
- За резервација на 2 последователни аранжмани (14 ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман (не се комбинира со Early Booking !).

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ БЕЗ ПРЕВОЗ...

ТЕРМИН :

Ноќи

1/2

1/2+1

 

01.06-09.06

8

183 €

188 €

09.06-16.06

7

204 €

210 €

16.06-23.06

7

237 €

244 €

23.06-30.06

7

258 €

266 €

30.06-09.07

9

345 €

355 €

09.07-18.07

9

377€

388 €

18.07-27.07

9

388 €

399 €

27.07-05.08

9

399 €

410 €

05.08-14.08

9

399 €

410 €

14.08-23.08

9

388 €

399 €

23.08-01.09

9

355 €

366 €

01.09-08.09

7

193 €

199 €

08.09-15.09

7

161 €

166 €

15.09-22.09

7

139 €

143 €

22.09-29.09

8

139 €

143 €

 

 

НАПОМЕНИ ЗА РАН БУКИНГ:
- Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции.

- ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД МИН. 30% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, а целосна доплата се врши најдоцна до датумот кога завршува попустот за ран букинг.
- Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.
- Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени.
- Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената.

ПОВРАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 35 EUR (за сите возрасти);

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3*хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.