Хотел Грин Вуд 4*

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна

соба

 

(2+0)

Двокреветно

студио

 

(2+2)

Едноспален

апартман

 

(2+2)

Двоспален

апартман

 

(4+2)

УСЛУГА

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

01.12-20.12

22€

27€

31€

27€

21.12-27.12

27€

31€

41€

32€

28.12-01.01

61€

62€

67€

59€

02.01-13.01

27€

31€

41€

32€

14.01-28.02

25€

29€

34€

29€

01.03-31.03

22€

27€

31€

27€

ЗА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН ДОПЛАТА ОД 12€ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌЕВАЊЕ, ДЕТЕ ОД 4-13.99 год. - 8€

ЗА УСЛУГА СЕ ВКЛУЧЕНО ДОПЛАТА ОД 18€ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌЕВАЊЕ, ДЕТЕ ОД 4-13.99 год. - 12€

(појадок, ужина, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 11-23 часот) 

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб

Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот.

Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани.

Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг.

СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

-          појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет. 

 

ДОПЛАТИ:

-          Дете до 5.99 год. на дополнително легло - бесплатно

-          Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло - бесплатно

-          Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло - 50% попуст

-          Возрасен на дополнително легло - 20% попуст

-          Едно дете со 1 возрасен на редовно легло - 20% попуст од цената за двајца

-          Две деца со 1 возрасен - двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен

-          Еднокреветна соба - 20% попуст од цената за двајца

-          За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

-          Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 120€, дете - 50€

-          Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-          Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

  

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018

10% за резервација и уплата до 30.11.2018

 

БОНУСИ:

7=6 Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат и важат за период на престој 01.12-20.12.2018 или 14.01-31.03.2019