ХАЛКИДИКИ - КАЛИТЕА

 

Објект сместен во близина на паркот во Калитеа, во мирен дел од градот. Во близина на апартманите се наоѓаат мини-маркети, таверни и кафулиња. Апартманите се наоѓаат на високо приземје и се одалечени 450 метри од плажа. Апартманите располагаат со две пространи соби од кои во едната соба се наоѓа и комплетно опремена кујна, тоалет со две крпи по легло, ТВ, WI-FI и тераси. Климата е со доплата од 5€ дневно.

 

 

ТЕРМИН :

1/3 апп

1/4 апп

1/5 апп

28.05 - 04.06

59€

64€

69€

04.06 - 11.06

79€

84€

89€

11.06 - 18.06

109€

114€

119€

18.06 - 25.06

129€

134€

139€

25.06 - 02.07

139€

144€

149€

02.07 - 09.07

149€

154€

159€

09.07 - 16.07

159€

164€

169€

16.07 - 23.07

169€

174€

179€

23.07 - 30.07

179€

184€

189€

30.07 - 06.08

209€

214€

219€

06.08 - 13.08

209€

214€

219€

13.08 - 20.08

199€

204€

209€

20.08 - 27.08

189€

194€

199€

27.08 - 03.09

159€

164€

169€

03.09 - 10.09

139€

144€

149€

10.09 - 17.09

109€

114€

119€

17.09 - 24.09

79€

84€

89€

24.09 - 01.10

59€

64€

69€

                                                                      

ЦЕНИ

 • Се дадени по лице за минимум две платежни лица за 7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден
  • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 12€ од вкупната цена по лице

 

СМЕСТУВАЊЕ

 • Трето, четврто и петто лице како и деца 2-12 год. бесплатно сместување, плаќа само превоз 12€
 • Користење на клима уред е со доплата од 5€ на ден
 • Во апартманите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети

 

ПОПУСТИ

 • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини
 • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10% за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

ПРЕВОЗ

 • Секоја недела поаѓање од Битола во 06:00 час. враќање во 15:30 час. локално време
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 12€ по лице
 • 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

НАПОМЕНА

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од сумата, додека останатите 70% треба да се доплатат додека е месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год.) за пакет аранжман

 

ВЕРЗИЈА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ