Цените се дадени по лице во евра, по минимумум две платежни лица, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€ = 62 ден.

 

ЦЕНОВНИК

ЗИМА

2018 / 2019

Двокреветна соба

 

(2+2)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Двокреветна соба

фамилијарна

(2+3)

Двокреветна соба

 

(2+2)

Едноспален апартман

 

 (2+2)

Двокреветна соба

фамилијарна

(2+3)

УСЛУГА

Полупансион

Полупансион

Полупансион

ALL INCL.

ALL INCL. 

ALL INCL.

01.12-06.12

25€

38€

30€

30€

45€

36€

10.12-22.12

25€

38€

30€

30€

45€

36€

23.12-27.12

26€

50€

42€

43€

60€

48€

28.12-02.01

57€

73€

63€

-€

-€

-€

03.01-28.02

34€

47€

40€

40€

57€

46€

01.03-31.03

25€

38€

30€

30€

45€

36€

ЗА ХОТЕЛОТ:

Локација: Хотелот се наоѓа на 10 минути од центарот.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, ресторан, традиционална бугарска меана, градина, конференциски сали, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, интернет, клима, сеф, мини-бар, бања со када, фен, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, сауна, парна бања, масажа, фитнес центар, процедури на лице и тело, екскурзии, риболов, планинарење, фризерски салон, детско катче.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

- ноќевање на база полупансион (појадок и вечера) или на база All inclusive, бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ладни тушеви, соба за релаксирање, фитнес, паркинг, интернет, бесплатен транспорт до ски лифтот.

 

ДОПЛАТИ:

Туристичка такса 1 еур по лицe на ден

Новогодишна свечена вечера–86€ за возрасните, деца од 4-13,99 год -50% - Задолжително

За Нова Година не се служи стандардна вечера

Божиќна вечера - 35е, деца 4-13,99 - 50%. - Не е задолжително

За Божик стандардна вечера се служи само на оние што немаат уплатено за Свечена вечера

Деца до 3,99 не плаќаат за свечени вечери и немаат засебно место на маса.

Домашни миленичиња не се дозволени.-

Превоз цена: 30€ - за возрасни / 20€ - за деца од 2 до 10 години (поаѓање секој четврток и недела)

Двокреветна соба 2 возрасни + 2 деца или 3-ца возрасни + 1 дете 6,99 год.

- 2 Возрасни + 1 Дете (0-6,99) - детето е бесплатно

- 2 Возрасни +  2 Деца (0-6,99) – 1-во дете бесплатно, 2-ро дете плаќа 50%

- 2 Возрасни + 1 Дете (7-13,99) - Детето плаќа 50%

- 2 Возрасни+ 2 Деца (7-13,99) - Секое дете плаќа - 50%

- 2 Деца (7-13,99) ( 0-6,99) со 2ца возрасни - Прво дете плаќа 50%, второ дете- бесплатно

- Трет возрасен на дополнително легло плаќа 70%

- 3ца Возрасни + 1 Дете (0-6,99)- Дете - бесплатно

- 1 или 2 Деца до 6,99 год. со 1 Возрасен во двокреветна = еднокреветна

- Прво дете (7-13,99) + Второ дете до 6,99 со 1 возрасен во двокреветна соба-прво дете плаќа 70%, второ(6,99)-бесплатно

- 2 Деца (7-13,99) со 1 Возрасен во двокреветна- прво дете плаќа 70%, второ дете плаќа 50%

Фамилијарна соба - 2 возрасни + 3деца/3возрасни + 1 дете + 1 бебе

- 2 Возрасни + 3 Деца (0-6,99) - 1во дете е бесплатно, 2ро плаќа 50%, 3то дете дете-бесплатно

- 2 Возрасни + 3 Деца (7-13,99) - 50% секое

- 2 Возрасни + 1 Дете (7-13,99) + 2 Деца ( 0-6,99)- 1во дете плаќа 50%, 2ро дете- бесплатно, трето дете плаќа 50%

- 2 Возрасни + 2 Деца (7-13,99) + 1 Дете (0-6,99)- 1во дете плаќа 50%, 2ро дете плаќа 50%, 3то дете-бесплатно

- 3 Возрасни + 1 Дете ( 7-13,99)- Дете плаќа 50%

- 3 Возрасни + 1во Дете (7-13,99) + 2ро дете (0-6,99) - 1во дете плаќа 50%, 2ро дете-бесплатно

Апартман - 2+2 или 4 возрасни

- 2 Возрасни + 1 Дете (0-6,99) - дете бесплатно

- 2 Возрасни + 2 Деца (0-6,99) - 1во дете-бесплатно, 2ро дете плаќа 50%

- 2 Возрасни + 1 Дете (7-13,99) - дете плаќа 50%

- 2 Возрасни + 2 Деца (7-13,99)- секое дете плаќа 50%

- 2 Деца ( 7-13,99) ( 0-6,99) со 2ца возрасни- 1во дете плаќа 50%, 2ро дете-бесплатно

- 3/4 Возрасен на дополнително легло плаќа 70%

- 3 Возрасни + 1 Дете (0-6,99) - дете- бесплатно

- 3 Возрасни + 1 Дете (7-13,99)- дете плаќа 50%

ALL INCLUSIVE Програма

07:30-10:00 – Појадок на шведска маса + вода, кафе, чај, сок (од машина)

12:00-14:00 – Ручек / По мени + вода, кафе, чај, сок, наливно пиво, бугарски алкохол, бело и црвено наливно вино

15:30-17:30 – Ужинка – сендвичи, благо, солено, овошје, вода, сок и топли напитоци

19:00-21:00 – Вечера/ по мени + вода, кафе, чај, сок, наливно пиво, бугарски алкохол, бело и црвено наливно вино

*За помалку од 30 луѓе оброците се по мени.