Најголем избор на хотели за целосно уживање за дочекот на Новата 2017 Година:

 

хотели со 3*

Винслоу Хајленд, Чичин, Адеона, Белмонд, Елида, Кралев Двор, Лазур, Мараја, Марија Антоанета, Молерите, Монт Блан, Мура, Олимп, Рахов, Винслоу Елеганс, Винслоу Инфинити, Кап Хаус


хотели со 4*

Аспен, Астера, Банско Спа & Холидејс, Банско, Белведере, Бандерица, Каса Карина, Шато Вапцаров, Елегант Лукс, Емералд, Евелина Палас, Гардениа, Гранд Ројал, Грин Лајв, Грин Вуд, Гинис, Иван Рилски, Лион, Маунтаин Дрим, Маунтаин Парадајс, Мурите, Орфеј, Перун Лоџ, Перун Платинум, Пирин, Ројал Тауерс, Спорт, Ст. Џорџ Ски & Спа, Ст. Џон Хил & Спа, Стражите, Санрајс, Тера Комплекс, Тринити, Вихрен Палас

 

хотели со 5*

Амира, Кемпински, Лаки, Пирин Голф, Премиер, Регнум

 

1 ден (петок – 29.12.2017): БИТОЛА – БАНСКО

Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во Битола во 04:00 часот. Поаѓање за Бугарија во 04:30 часот. Ноќно и денско патување, со кратки попатни одмори и царински формалности. Патот води покрај Струмица, г.п. Ново Село... Пристигнување во Банско во пладневните часови. Сместување во хотелот избран од понудата... Ноќевање.

 

2 ден (сабота – 30.12.2017): БАНСКО

Појадок. Слободно време за индивидуални активности, прошетки низ Банско. Корисење на базените и СПА услугите на хотелот. Ноќевање.


3 ден (недела – 31.12.2017): БАНСКО

Појадок. Слободно време за индивидуални активности, прошетки низ Банско. Користење на базените и СПА услугите на хотелот. Дочек на Новата Година со свечена вечера (доколку е дел од понудата на избраниот хотел). Ноќевање.

 

4 ден (понеделник – 01.01.2018): БАНСКО – БИТОЛА

Појадок. Слободно време за индивидуални активности, прошетки низ Банско. Корисење на базените и СПА услугите на хотелот. Ноќевање.

 

5 ден (вторник – 02.01.2018): БАНСКО – БИТОЛА

Појадок. Одјавување од хотелот. Во претходно догворено време, во попладневните часови поаѓање за Македонија. Денско и ноќно патување со попатни паузи и царински формалности. Пристигнување во Битола во доцните ноќни часови.

 

Цената на аранжманот вкулучува:

 • Автобуски превоз на горенаведената релација,
 • 4 ноќевања во хотел по избор и услуга според долунаведениот ценовник
 • Користење на базенот и СПА услугите на хотелот
 • Организација, водство и реализација на аранжманот.

 

Цената на аранжманот не вклучува:

 • Туристичка такса (1€ по лице, на ден)
 • Патничкото осигурување

 

Начин на плаќање: 30 % од сумата при резервација. Останатиот износ до полната цена на аранжманот, најкасно 5 дена до почетокот на аранжманот.

 

Цена на аранжманот:

 • Винслоу Инфинити 2* (ноќевање со појадок + новогодишна вечера): 17.480 ден / 283€ 
 • Олимп 3* (полупансион + новогодишна вечера): 11.780 ден / 190€
 • Кап Хаус 3* (ноќевање со појадок + новогодишна вечера): 17.600 ден/ 285€
 • Адеона 3* (ноќевање со појадок): 13.520 ден / 219€
 • Royal Towers 3* (ноќевање со појадок + новогодишна вечера): 20.270 ден / 328€ 
 • Iceberg 3* (ноќевање со појадок + новогодишна вечера): 13.830 ден / 224€
 • Зара 4* (полупансион): 16.370 ден / 265€
 • Гардениа 4* (полупансион + новогодишна вечера): 21.270 ден / 344€
 • Санрајс 4* (полупансион + новогодишна вечера): 20.150 ден / 326€
 • Mountain Paradise 4* (полупансион + новогодишна вечера): 18.290 ден / 296€
 • Корнелиа 4* (ноќевање со појадок): 9.300 ден / 150
 • Грин Вуд 4* (полупансион + новогодишна вечера): 22.070 ден / 357€
 • Спорт 4* (полупансион + новогодишна вечера): 25.550 ден / 413€
 • Гинис 4* (полупансион + новогодишна вечера): 22.820 ден / 369€
 • Тринити 4* (полупансион + новогодишна вечера): 21.200 ден / 343€
 • Иван Рилски 4* (ноќевање со појадок + новогодишна вечера): 22.630 ден / 366€
 • Гранд Ројал 4* (ноќевање со појадок + новогодишна вечера): 20.650 ден / 334€
 • Лион 4* (полупансион + новогодишна вечера): 23.370 ден / 378€
 • Регнум 5* (полупансион + новогодишна вечера): 31.930 ден / 516€
 • Лаки 5* (ноќевање со појадок + новогодишна вечера): 29.530 ден / 478€

 

Цените се дадени по лице, за 4 ноќевања и превоз, за двокреветна соба/студио

За аранжман со сопствен превоз важат цените од ценовникот за зима 2017/18

 

Напомена:

Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата. Организаторот има право да го откаже аранжманот најкасно 5 дена до поаѓање.

 

Со оваа програма важат Општите услови на т.а. ТЕО ТРАВЕЛ и СКТМ