1 ден (сабота – 21.10.2017) : БИТОЛА – БАНСКО

Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во Битола во 04:00 часот. Поаѓање за Бугарија во 04:30 часот. Ноќно и денско патување, со кратки попатни одмори и царински формалности. Патот води покрај Струмица, г.п. Ново Село... Пристигнување во Банско во пладневните часови. Сместување во хотел избран од понудата... Ноќевање.

2 ден (недела – 22.10.2017): БАНСКО

Појадок. Слободно време за индивидуални активности, прошетки низ Банско. Користење на базените и СПА услугите на хотелот. Ноќевање.

3 ден (понеделник – 23.10.2017): БАНСКО – БИТОЛА

Појадок.Одјавување од хотелот. Во претходно догворено време, во попладневните часови поаѓање за Македонија. Денско и ноќно патување со попатни паузи и царински формалности. Пристигнување во Битола во доцните ноќни часови.

 

Цената на аранжманот вкулучува:

  • Автобуски превоз на горенаведената релација,
  • 2 ноќевања во хотел по избор, според долунаведениот ценовник
  • Користење на базенот и СПА улугите на хотелот
  • Организација, водство и реализација на аранжманот.

Цената на аранжманот не вклучува:

  • Туристичка такса (1€ по лице, на ден)
  • Патничкото осигурување

Начин на плаќање:

 30 % од сумата при резервација. Останатиот износ до полната цена на аранжманот, најкасно 5 дена до почетокот на аранжманот.

Напомена:

 Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата. Организаторот има право да го откаже аранжманот најкасно 5 дена до поаѓање.

 

Цена на аранжманот:


  • Ø Хотел Глазне 4* (се вклучено): 5.500 ден / 89 € 

-         1 дете од 2 до 11,99 години на дополнително легло – 1.280 ден 

-          2 дете од 2 до 11,99 на дополнително легло – 2.680 ден

-          3 возрасен на дополнително легло – 3.880 ден

 

  • Ø Хотел Грин Вуд 4* (се вклучено): 6.080 ден / 99 €

-          1 дете од 2 – 13,99 год. на дополнително легло – 1.280 ден

-          2 дете од 2 – 13,99 год. на дополнително легло – 3.380 ден

-          3 возрасен на дополнително легло – 5.180 ден

 

  • Ø Хотел Регнум 5* (полупансион): 6.580 ден / 106€

-          дете од 2 – 8,99 год. на дополнително легло – 1.280 ден

-          дете од 9 – 12,99 год на дополнително легло – 3.880 ден

-          3 возрасен на дополнително легло – 5.680 ден

 

Цените се дадени по лице, за 2 ноќевања, на минимум 2 платежни лица.

Со оваа програма важат Општите услови на т.а. ТЕО ТРАВЕЛ и СКТМ